خبرنگاران 28 اکیپ اطفا حریق در عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان فعال است

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، جیرفت - خبرنگاران - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از فعالیت 28 اکیپ تخصصی کنترل و اطفا حریق در عرصه های جنگلی و مرتعی هفت شهرستان جنوبی این استان اطلاع داد.

خبرنگاران 28 اکیپ اطفا حریق در عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان فعال است

حمزه احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: ادارات منابع طبیعی هفت شهرستان جنوبی استان کرمان در زمینه پیشگیری و اطفا حریق در آمادگی کامل هستند.

وی صیانت از منابع طبیعی را با مشارکت جوامع محلی امکان پذیر دانست و وسعت عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان را سه میلیون و 800 هزار هکتار گفت.

وی گفت: 483 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی این منطقه را جنگل و یک میلیون و 941 هزار هکتار را مراتع تشکیل داده که با توجه به کاهش بارندگی در امسال و گرم شدن هوا خطر وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به این شرایط تمهیدات ویژه ای در زمینه پیشگیری و اطفا به موقع حریق در عرصه های جنگلی و مرتعی منطقه جنوب کرمان اتخاذ شده است.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی را در زمینه حفاظت از عرصه های منابع طبیعی بویژه آتش سوزی های احتمالی، بسیار مهم و مؤثر دانست و بهترین حافظان جنگل ها و مراتع را مردم گفت.

وی گفت: اقدامات پیشگیرانه، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی برای مقابله به موقع با آتش سوزی های احتمالی با توجه به وسعت زیاد عرصه های منابع طبیعی و امکانات و تجهیزات محدود در جنوب کرمان از اهمیت خاصی برخوردار است.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 924

به "خبرنگاران 28 اکیپ اطفا حریق در عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان فعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 28 اکیپ اطفا حریق در عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان فعال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید