خبرنگاران 22 دستگاه شتاب نگار زلزله در سیستان و بلوچستان نصب می شود

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، زاهدان- خبرنگاران- رییس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: 12 دستگاه شتاب نگار برخط زلزله نسل چهارم در شمال و 10 دستگاه در جنوب این استان بزودی نصب می شود.

خبرنگاران 22 دستگاه شتاب نگار زلزله در سیستان و بلوچستان نصب می شود

مهدی میری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهارداشت: قیمت هر دستگاه شتاب نگار برخط که در ایستگاه ها نصب می شود 45 هزار دلار معادل یک میلیارد و 200 میلیون تومان است.

وی شرح داد: شب گذشته دستگاه شتاب نگار برخط نسل چهارم در سفیدآبه ساعت 30: 10 نصب شد که دقیقا همزمان با سالگرد زلزله 6.6 دهم ریشتری این منطقه در سال 72 حدود 27 سال پیش است.

رییس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از مزیت های دستگاه برخط شتاب نگار می توان به زمان وقوع زلزله خرابی، شتاب و شدت زلزله در مکان های مختلف برشمرد.

وی شرح داد: همچنین این دستگاه ها در کنار زیرساخت هایی که برای شرکت گاز و برق ایجاد می شود چند ثانیه قبل از وقوع زلزله هشدار و ما می توانیم آب و برق را قطع و از موارد خفگی، گاز گرفتگی و برق گرفتگی شایع در مواقع زلزله ها جلوگیری کنیم.

میری اظهار داشت: فراهم کردن شهر ایمن تر و زندگی بهتر برای شهروندان از وظایف ما است و امیدواریم اطلاعاتی که به واسطه نصب و راه اندازی دستگاه های شتاب نگار به دست می آید بتواند مورد استفاده مدیران دستگاه های اجرایی مراکز استان ها قرار گیرد.

به گزارش خبرنگاران فعالیت های زمین ساختی درهر منطقه پدیده زمین لرزه است که نقش اصلی در تلفات جانی و خسارات مالی به خود اختصاص می دهد، دستگاه شتاب نگار برخط که متولی آن شبکه شتاب نگاری ایران متعلق به مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی بوده شتاب حاصل از جنبش پوسته زمین را بـه ثبـت مـی رساند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 940

به "خبرنگاران 22 دستگاه شتاب نگار زلزله در سیستان و بلوچستان نصب می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 22 دستگاه شتاب نگار زلزله در سیستان و بلوچستان نصب می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید