خبرنگاران کشف 200 تن تنباکوی قاچاق و تقلبی در جنوب تهران

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، تهران- خبرنگاران- رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران گفت: 200 تن تنباکوی قاچاق و تقلبی به مبلغ 140 میلیارد تومان در جنوب تهران کشف شد.

خبرنگاران کشف 200 تن تنباکوی قاچاق و تقلبی در جنوب تهران

به گزارش خبرنگاران بر اساس اعلام پلیس تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی روز سه شنبه در این باره گفت: با دریافت خبری مبنی بر دپوی و جمع آوری تنباکوی قاچاق در کارگاهی در شهرک گل حصار و توزیع آن با برندهای معتبر به بازار مصرف بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی تهران قرار گرفت.

وی بیان داشت: در گام اول تحقیقات پلیسی نشانی دقیق کارگاه و هویت مالک یا مالکان کارگاه شناسایی شد و مشخص شد دو مرد با همکاری یکدیگر مقدار فراوانی تنباکوی قاچاق وارد کارگاه کرده اند و سپس با بسته بندی های جدید به نام شرکت های برند، تنباکوهای تقلبی را در بازار مصرف توزیع می کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد، اضافه نمود: دستور دستگیری متهمان و بازرسی از داخل کارگاه اخذ و تیمی از کارآگاهان به نشانی اعلامی اعزام و ضمن دستگیری هر دو متهم پیروز شدند 200 تن تنباکوی قاچاق و تقلبی کشف کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی شرح داد: بازجوئی های اولیه نشان از این داشت، متهمان با مراجعه به کشورهای همسایه و تهیه تنباکوی ضایعاتی در ابتدا تنباکوهای ضایعاتی را با برچسب تنباکوی اورجینال به صورت قاچاق وارد کشور کرده و پس از انتقال محموله به داخل کارگاه و اضافه نمودن انواع انسانس ها، تنباکوهای قاچاق و تقلبی را با بسته بندی جدید با نام شرکت های برند به قیمتی 700 برابر قیمتی واقعی به قهوه خانه ها می فروختند.

گودرزی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش تنباکوهای کشف شده را 140 میلیارد تومان برآورد کرده اند، گفت: به علت حجم بالای تنباکوهای کشف شده ، این اموال در محل کارگاه پلمب و با دستور قضائی تحویل امین شد.

وی اضافه نمود: هر دو متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی شهرستان ری معرفی شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 666

به "خبرنگاران کشف 200 تن تنباکوی قاچاق و تقلبی در جنوب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشف 200 تن تنباکوی قاچاق و تقلبی در جنوب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید