خبرنگاران کرایه تاکسی در بجنورد 30 درصد افزایش یافت

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، بجنورد-خبرنگاران- رییس سازمان حمل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: نرخ کرایه تاکسی خطی و تلفنی در مرکز استان امسال نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته و از اول اردیبهشت ماه اعمال شده است.

خبرنگاران کرایه تاکسی در بجنورد 30 درصد افزایش یافت

حمیدرضا شافعی روز شنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: پیش از این و در اواخر پاییز پارسال، 25 درصد به نرخ کرایه تاکسی های زرد در مرکز استان افزوده شد که این افزایش نرخ بابت جبران خسارت های ناشی از کرونا امسال هم اعمال می شود.

وی شرح داد: در عمل از ابتدای اردیبهشت ماه امسال 55 درصد به نرخ کرایه تاکسی ها زرد در مقایسه به ابتدای سال 99، افزوده شده است.

رییس سازمان حمل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: البته با برداشته شدن پروتکل های بهداشتی، افزایش 25 درصدی نرخ تاکسی های زرد، دیگر اعمال نمی شود.

وی گفت: با شیوع کرونا و الزام رانندگان به رعایت پروتکل ها و کاهش یک نفر مسافر در صندلی عقب، درآمد رانندگان کاهش یافت از این رو افزایش نرخ کرایه تاکسی ها پیگیری شد.

افزایش حدود 43 درصدی کرایه اتوبوس

رییس سازمان حمل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: کرایه اتوبوس های مرکز استان هم با حدود 43 درصد افزایش نسبت به پارسال، از هفت هزار ریال به 10 هزار ریال رسیده است.

وی گفت: البته در صورتی که مسافران کارت نداشته باشند و کرایه را به صورت نقدی پرداخت کنند، نرخ جابه جایی 13 هزار ریال محاسبه می شود.

وی درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در تاکسی ها گفت: بازرسان ما در سطح شهر حضور دارند و بر نحوه خدمات رسانی رانندگان تاکسی خطی نظارت می کنند اما بهترین بازرس برای رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی، مردم هستند و انتظار می رود نسبت به این امر حساس باشند.

رییس سازمان حمل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: بر اساس بررسی های اجرا شده، استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی تا 85 درصد رعایت می شود.

وی گفت: رانندگان تاکسی زرد، حق ندارند بیش از سه نفر مسافر سوار کنند، در غیر این صورت به شدت با آنان برخورد می شود.

وی گفت: در بهمن واسفند پارسال برخورد با 15 نفر راننده متخلف منجر به صدور رای شد.

رییس سازمان حمل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: شیوع کرونا سبب شده تا شمار مسافران در شهر بجنورد نسبت به پیش از اسفندماه سال 98 تا 50 درصد کاهش یابد.

در شهر بجنورد 2 هزار و 300 دستگاه تاکسی تلفنی و 700 دستگاه تاکسی خطی نسبت به جایی مسافر فعال است.

روزانه 25 تا 20 هزار نفر مسافر در شهر بجنورد با حمل و نقل عمومی جابه جا می شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1020

به "خبرنگاران کرایه تاکسی در بجنورد 30 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرایه تاکسی در بجنورد 30 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید