خبرنگاران نخستین مورد ابتلا به کرونا در داورزن ثبت شد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، سبزوار- خبرنگاران- رییس شبکه بهداشت و درمان داورزن گفت: در پی ورود مسافران، نخستین مورد مثبت به بیماری کرونا در این شهرستان شناسایی و ثبت شد.

خبرنگاران نخستین مورد ابتلا به کرونا در داورزن ثبت شد

دکتر رضا خسروجردی شنبه شب با بیان این مطلب به خبرنگار وبلاگ 8 شارژ افزود: فرد مبتلا مسافری است که وارد شهرستان داورزن شده که با مثبت اعلام شدن آزمایش این بیمار مشکوک به ویروس کرونا وی قرنطینه شد.

وی افزود: بی توجهی به ماندن در خانه و حضور مسافران از سایر شهرستانها سبب شد داورزن نیز به شهرستان های مبتلا به ویروس کرونا بپیوندد.

دکتر خسروجردی با بیان این که این شهرستان دارای مرکز ویژه درمان بیماری ویروس کرونا نیست از مردم خواست سفر خود را به زمانهای دیگری موکول کنند و عامل شیوع این بیماری در سایر مناطق نشوند.

رییس شبکه بهداشت و درمان داورزن گفت: مسافران ورودی به خراسان رضوی در کاهک داورزن به لحاظ بیماری کرونا غربالگری می شوند.

خسروجردی افزود: شهرستان داورزن به عنوان میقات الرضا (ع) و دروازه ورودی خطه خراسان رضوی است لذا برای کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تدابیر لازم گرفته شده است.

وی ادامه داد: بر مبنای مصوبه ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان داورزن این شهرستان پذیرای مسافران و میهمانان نوروزی نخواهد بود.

او افزود: ارائه خدمات در مراکز اسکان موقت و مدارس شهرستان داورزن برای مسافران پیش بینی نشده است.

وی افزود: برای پیشگیری از شیوع کرونا ستادهای فرعی در شهر و روستاهای داورزن با موضوع مرکز بهداشت و درمان، پایگاهها و خانه های بهداشت روستایی برای اطلاع رسانی به شهروندان و ارائه توصیه های بهداشتی فعال شده است.

داورزن در 310 کیلومتری غرب مشهد واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 235

به "خبرنگاران نخستین مورد ابتلا به کرونا در داورزن ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخستین مورد ابتلا به کرونا در داورزن ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید