خبرنگاران استاندار: از ظرفیت روان شناسان در طرح های سلامت اجتماعی بهره گیری گردد

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، ساری - خبرنگاران - استاندار مازندران از سلامت روان به عنوان موضوعی راهبردی برای زیست سالم یاد و تاکید نمود : باید از ظرفیت روان شناسان در طرح های سلامت اجتماعی به صورت عملیاتی بهره گیری گردد.

خبرنگاران استاندار: از ظرفیت روان شناسان در طرح های سلامت اجتماعی بهره گیری گردد

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده استان اضافه نمود : زیست سالم نیازمند سلامت روان است.

وی با اشاره به آنالیز و ارزیابی طرح سلامت روان و مراقبت اجتماعی ایرانیان (طرح ملی سامان) که در استان مازندران در مرکز سلامت روان جامعه نگر شهرستان بهشهر به عنوان پایلوت راه اندازی شده است ، گفت : اداره کل آموزش پرورش و بهزیستی با مشخص تکلیف جامعه هدف خود می بایست اقدامات مناسب و قابل توجهی را صورت دهند.

نماینده عالی دولت در مازندران تاکید نمود : موضوع روان شناسی اجتماعی در استان می بایست جدی گرفته شود و همچنین سهم زنان در این طرح به صورت ویژه دیده شود چرا که بر اساس آمارهای رسمی، سهم زنان از افسردگی و اختلالات روانی نسبت به مردان بیشتر است که می بایست مورد توجه قرار گیرد .

حسین زادگان اضافه نمود : این طرح باید با بهره گیری از ظرفیت سمن ها، روی طبقه آسیب دیده و متوسط به عنوان جامعه هدف تمرکز کند.

وی ادامه داد : از توان موجود در سمن های تخصصی و روان شناسان شاخص و شناخنه شده می بایست برای عملیاتی شدن این طرح استفاده بیش از پیش استفاده کنیم و دستگاه های اجرایی در اجرایی شدن این طرح پای کار بیایند چرا که همراهی دستگاه ها در اجرای این طرح یک ضرورت است و فرمانداری بهشهر برای اجرایی کردن و عملیاتی شدن این طرح ورود جدی داشته باشد.

استاندار مازندران گفت : از جمله مسائل مهم در این طرح شناسایی، آموزش، پیشگیری، اعلام هشدارهای اولیه، حساس کردن جامعه و استفاده از ظرفیت های فضای مجازی است.

وی یادآور شد : شبکه شاد، ظرفیتی بزرگ در فراوری محتوا و اطلاع رسانی است که باید توجه بیشتری به این بخش شود و مسائل مالی از جمله مسائل اصلی در این طرح می باشد که مهم ترین راه چاره شناسایی جامعه هدف در این بخش به وسیله دستگاه های اجرایی همچون کمیته امداد و بهزیستی میسر می باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1003

به "خبرنگاران استاندار: از ظرفیت روان شناسان در طرح های سلامت اجتماعی بهره گیری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار: از ظرفیت روان شناسان در طرح های سلامت اجتماعی بهره گیری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید