ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت سهامداران لازم است

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، مدیرکل امور استان های وزارت امور مالی و دارایی گفت: ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت مردم برای شرکت در مجمع الکترونیک و حق رای لازم است.

ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت سهامداران لازم است

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، سعید توتونچی با اعلام این که از مجموع 49 میلیون ایرانی که سهام عدالت شامل آنان شده، 19 میلیون نفر روش مستقیم و حدود 30 میلیون نفر نیز روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند، گفت: در همه 31 استان کشور شرکت های سرمایه گذاری استانی وجود دارد که به جز سه استان، در بقیه استان ها سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس معامله می گردد.

وی ادامه داد: برای استان های باقی مانده نیز تا قبل از 20 اسفند ماه امسال که مجامع این شرکت ها برگزار می گردد نیز فرایند درج نماد و فعال شدن معاملات آنها در بازار سهام انجام می گردد.

مدیرکل امور استان های وزارت اقتصاد با بیان این که سرمایه شرکت های سرمایه گذاری استانی حدود 300 هزار میلیارد تومان است، اضافه کرد: پس از تشکیل شرکت های سرمایه گذای استانی، مهمترین موضوع ارکان این شرکت ها است که باید در ابتدا اعضای هیات مدیره آنها معین گردد تا بتوانند مدیریت این حجم از سرمایه های بزرگ را برعهده بگیرند.

وی در ادامه گفت: مردم می توانند با ثبت نام در سامانه ستان برای عضویت در هیات مدیره درخواست خود را ثبت نمایند که علاوه بر احراز صلاحیت ها و شرایط عمومی باید به طور حتم تا قبل از برگزاری مجمع، سهامدار شرکت سرمایه گذاری استانی که قصد دارند عضو هیات مدیره آن شوند، باشند.

توتونچی با بیان این نکته که ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت یکی از مهم ترین رویدادها برای سهامداران شرکت های سرمایه گذاری استانی است، گفت: برای شرکت در مجمع الکترونیک و حق رای، ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت برای مردم لازم است و انتظار داریم تا قبل از برگزاری مجمع در 20 اسفند آن دسته از افرادی که ثبت نام ننموده اند نسبت به آن اقدام نمایند.

مدیرکل امور استان های وزارت اقتصاد گفت: تا امروز حدود 55 درصد که بیش از 30 میلیون سهامدار را شامل می شوند از دارندگان سهام عدالت در سامانه سجام ثبت نام نموده اند و در مقابل حدود 13 میلیون سهامدار همچنان در این سامانه ثبت نام ننموده اند.

وی گفت: آمارها نشان می دهد که در 22 استان بالای 50 درصد مردم در سامانه سجام ثبت نام نموده اند و در سایر استان ها ثبت نام زیر 50 درصد است که امیدواریم تا قبل از 20 اسفند که مجامع برگزار می گردد نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 881

به "ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت سهامداران لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت سهامداران لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید