تکذیب خبر حمله هوایی روسیه به منطقه ادلب سوریه

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، وزارت دفاع روسیه اخبار منتشره در این باره که گویا نیروهای هوا-فضای روسیه به مناطق غیرنظامی در استان ادلب سوریه حمله نموده اند را تکذیب نموده و یادآور شد بعد از اعلام آتش بس هیچ پرواز جنگی در منطقه انجام نشده است.

تکذیب خبر حمله هوایی روسیه به منطقه ادلب سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 8 شارژ به نقل از خبرگزاری اینترفکس، یوری بارینکوف رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه (که زیر نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد) تاکید نمود که گزارش های رسانه ای درباره انجام حملات هوایی روسیه به اهداف غیرنظامی در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه، صحت ندارد.

این مقام نظامی روس گفت: بعضی گزارشات از منابع اطلاعاتی غیرموثق درباره اینکه گویا هواپیماهای نیروهای هوا-فضای روسیه به اهداف غیرنظامی در منطقه کاهش تنش ادلب حمله نموده اند، با واقعیت مطابقت ندارد.

وی تاکید نمود که نیروهای هوا-فضای روسیه از ابتدای برقراری رژیم آتش بس در استان ادلب، تا به امروز هیچ نوع پرواز جنگی را انجام نداده اند و تنها به منظور نظارت بر اوضاع منطقه در مسیرهای مشخص شده گشت زنی می نمایند.

روز پنج شنبه شبکه رادیویی Sham FM با انتشار گزارشی مدعی شد که در شب شانزدهم ژانویه (26 دی ماه)، ارتش سوریه به دلیل نقض آتش بس توسط شبه نظامیان، عملیات نظامی در استان ادلب در شمال کشور را از سر گرفت. و نیروی هوایی روسیه نیز در پشتیبانی از نیروهای دولتی، حملاتی را به بعضی مناطق غیرنظامی در منطقه انجام دادند.

در همین رابطه، پیش از این مورگان اورتاگوس رئیس دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمریکا نیز صبح امروز مدعی شد که به رغم تکذیب این مسئله از طرف وزارت دفاع روسیه، نیروهای روسی و دولت سوریه رژیم آتش بس در منطقه ادلب را نقض نموده اند.

وی بدون ارائه هیچ گونه دلیل و مدرکی برای حمایت از سخنان خود، گفت: رژیم آتش بس در سوریه بار دیگر نقض شده است. ایالات متحده به شدت این خشونت ها را محکوم نموده و دوباره از روسیه و بشار اسد [رئیس جمهوری سوریه] می خواهد تا این حملات وحشیانه خود را متوقف نمایند.

آتش بس در منطقه کاهش تنش ادلب از ساعت 00:01 روز 12 ژانویه (22 دی ماه) شروع شد. مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه نیز برقراری آتش بس در منطقه را از ساعت 14:00 تاریخ 9 ژانویه (19 دی ماه) گفت. ولی تنها در یک روز گروه های مسلح غیرقانونی 16 بار در منطقه اقدام به تیراندازی کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 124

به "تکذیب خبر حمله هوایی روسیه به منطقه ادلب سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب خبر حمله هوایی روسیه به منطقه ادلب سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید