تشدید سختگیری های کرونایی در فرودگاه ها با یاری ناجا

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، خبرنگاران: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تشدید اقدامات سختگیرانه در فرودگاه ها و سفرهای هوایی مردم برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

تشدید سختگیری های کرونایی در فرودگاه ها با یاری ناجا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، عصر روز گذشته فرمانده نیروی انتظامی با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ملاقات کرد که تورج دهقان زنگنه - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری - از جدیت نیروی انتظامی در رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه برای جلوگیری کردن از ورود افراد بدون ماسک به فرودگاه ها تشکر کرد و سردار اشتری نیز اعلام نمود که از این به بعد با هماهنگی سایر فعالان صنعت حمل و نقل هوایی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در فرودگاه ها نظارت سختگیرانه تری خواهیم داشت.

رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری - درباره اقدامات سختگیرانه بهداشتی در فرودگاه ها و سفرهای هوایی اظهار کرد: از این به بعد و با هماهنگی بیشتر با نیروی انتظامی به هیچ وجه اجازه ورود به افراد بدون ماسک به فرودگاه ها را نخواهیم داد و اگر کسی پس از ورود به ترمینال ها ماسک اش را بردارد هیچ کس اجازه سرویس دهی و خدمات دهی به آن مسافر را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: قطعا با کسانی که در مراحل مختلف ورود و خروج مسافران از ترمینال ها و حتی در طول پرواز مرتکب تعلل و تخلف شده اند برخورد جدی می گردد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که اگر مسافری علائم ویروس کرونا را داشته باشد و به فرودگاه ها وارد گردد چه اقداماتی برای این مسافر در نظر گرفته شده است، گفت: اگر کسی پس از ورود به فرودگاه ها یکی از علائم مشکوک به ویروس کرونا را داشته باشد حق سفر با هواپیما را ندارد و اگر بلیت و کارت پرواز هم دریافت نموده باشد به او اجازه پرواز نمی دهیم و نمایندگان وزارت بهداشت برای انجام اقدامات بعدی به این مسافر بیمار رسیدگی می نمایند.

جعفرزاده تاکید نمود: در مراحل مختلف ورود و خروج مسافران و چک کردن آنها نیروی انتظامی حضور دارد و بیشتر از سابق نظارت و سختگیری های خود را اعمال خواهد نمود همچنین به همه متولیان و مدیران ترمینال ها تاکید نموده ایم که باید مسافران و استقبال نمایندگان پس از ورود به فرودگاه مورد نظارت جدی قرار گیرند تا ضمن استفاده دائمی از ماسک فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند همچنین به مهمانداران پرواز و شرکت های هندلینگ نیز این تاکیدات انجام شده تا همه مسافران در طول پرواز به صورت مستمر ماسک را روی صورت خود نگه دارند.

وی اعلام نمود: همه غرفه ها و فروشگاه های دارای ترمینال ها و صاحبان آنها باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و آنها نیز از ماسک استفاده نمایند از سویی دیگر نیز به تمامی شرکت های هوایی اعلام نموده ایم در صورت پرواز به نقاطی از کشور که در شرایط قرمز از نظر ابتلا به کرونا قرار دارند، نسبت به ضدعفونی هواپیمای خود اقدام نمایند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید نمود: سازمان هواپیمایی کشوری در زمینه اقدامات پیشگیرانه، مجری قوانین و مصوبات ستاد مقابله با کرونا است و به هیچ وجه اجازه کوتاهی و تعلل به هیچ کس را نخواهیم داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 546

به "تشدید سختگیری های کرونایی در فرودگاه ها با یاری ناجا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید سختگیری های کرونایی در فرودگاه ها با یاری ناجا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید