بیانیه سفیر سوریه در ایران در پی تجاوز جنگنده آمریکا به هواپیمای مسافری ماهان

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران تاکید نمود که تعرض جنگنده های آمریکا به هواپیمایی مسافربری ایران در آسمان سوریه، نماد و تجسم عینی اقدامات تروریستی واشنگتن علیه غیرنظامیان از جمله بچه ها و زنان است.

بیانیه سفیر سوریه در ایران در پی تجاوز جنگنده آمریکا به هواپیمای مسافری ماهان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،عدنان محمود سفیر سوریه طی این بیانیه بیان کرد: این اقدام آمریکا نقض آشکار قوانین و موافقتنامه های بین المللی در مورد پروازهای غیرنظامی نیز محسوب می گردد.

سفیر سوریه در ادامه بر ضرورت عقب نشینی نیروهای اشغالگر آمریکایی و دیگر نیروهای بیگانه غیرقانونی از خاک سوریه که حضور آن امنیت و ثبات منطقه را تهدید می نماید، تاکید نمود.

نیروهای متجاوز آمریکایی از سال 1394 در مناطق شرقی سوریه مستقر شده و بیش از 10 پایگاه غیرقانونی در این منطقه ایجاد نموده اند و از شمال تا جنوب مرزهای شرقی سوریه مستقر هستند.

دولت سوریه بارها با توجه به غیرقانونی بودن این حضور درخواست نموده است تا همه نیروهای مزبور این کشور را ترک نمایند که به این درخواست دمشق تا به امروز وجهی از سوی آمریکا نشده است .

سفیر سوریه در ایران در این بیانیه توضیح داد که این اقدام تجاوزگرانه علیه هواپیمای غیرنظامی ایرانی در راستای اقدامات آمریکا در حمایت از تروریسم و چپاول ثروت های مردم سوریه قرار می گیرد.

محمود در سرانجام همبستگی کامل خود را با مسافران هواپیمایی ایرانی که تعدادی از آنان مجروح شدند و نیز با شرکت هواپیمای ماهان که پایبند تمامی مقررات و معیارهای هوانوردی بین المللی می باشد، ابراز کرد.

310 310منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 520

به "بیانیه سفیر سوریه در ایران در پی تجاوز جنگنده آمریکا به هواپیمای مسافری ماهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه سفیر سوریه در ایران در پی تجاوز جنگنده آمریکا به هواپیمای مسافری ماهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید