بزرگترین تجمع عشایری و مردمی در شرق سوریه در حمایت از بشار اسد و علیه اشغالگران

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، شرق سوریه شاهد بزرگترین تجمع عشایری و مردمی در حمایت از وحدت و یکپارچگی سوریه و در حمایت از بشار اسد و در مخالفت با اشغالگران آمریکایی و شبه نظامیان وابسته به آنها بود.

بزرگترین تجمع عشایری و مردمی در شرق سوریه در حمایت از بشار اسد و علیه اشغالگران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، استان دیرالزور سوریه شاهد بزرگترین تجمع عشایری و قبایل از زمان آغاز جنگ سوریه با عنوان اسد گزینه ماست بود.

فاضل نجار استاندار دیرالزور به الوطن سوریه گفت: این گردهمایی عشایری و قبایل، نشان از نقش عشایر در این مرحله در دفاع از کشور و نمایانگر پایبندی آنها به بشار اسد است.

وی افزود: این گردهمایی حاوی این پیام است که ملت سوریه و قبایل آن حامی کشور هستند و بر خروج اشغالگران تاکید دارند و همچنین حامی این پیام است که ملت سوریه بر انجام فرایند قانون اساسی در موعد مقرر به بهترین وجه اصرار دارد.

نجار تاکید کرد: این گردهمایی حاوی این پیام است که ملت سوریه توان مقابله با فشارها و محاصره اعمال شده علیه سوریه را دارد و اینکه سوری ها موضع یکپارچه دارند.

استاندار دیرالزور گفت: این گردهمایی بیانگر وفاداری عشایر دیرالزور به بشار اسد است.

شیخ عبود الفارس از شیوع قبیله العکیدات دیرالزور هم به الوطن گفت: این گردهمایی به مناسبت عزیز برای سوریه که انتخابات ریاست جمهوری است برگزار شده است و عشایر دیرالزور از البوکمال تا الرقه به دنیا می گوید که عشایر در کنار رئیس جمهور اسد است.

وی افزود: این گردهمایی عشایری همچنین حامل این پیام به اشغالگران آمریکایی است که سوریه تحت رهبری بشار اسد یکپارچه خواهد ماند و ما حامی وحدت کشور هستیم.

شیخ نواف البشیر یکی از شیوخ قبیله البکاره گفت: تجمع عشایر و قبایل تاکیدی بر حمایت عشایر از وحدت و تمامیت ارضی سوریه و حمایت از بشار اسد است.

وی افزود: این پیامی به دنیا است که عشایر سوریه که حدود 40 تا 45 درصد از ملت سوریه هستند در کنار رهبران و رئیس آن در این شرایط حساس کشور هستند. قبایل سوریه حامی وحدت و علیه تجزیه سوریه هستند.

البشیر ادامه داد: عشایر و قبایل سوریه علیه تروریسم، اشغالگران آمریکایی و شبه نظامیان وابسته به آنها هستند. عشایر در کنار رهبران خود برای بازپس گیری سراسر سوریه قرار دارند.

احمد الشمری شیخ عشیره شمیر و البولیل هم گفت: این پیامی به دشمنان سوریه است که قبایل مخالف حضور خارجی هایی که به طور غیرقانونی در سوریه هستند و با بشار اسد که پایداری کرده و کشور را به ساحل آرامش رسانده، هستند.

وی از حمایت قبایل و عشایر از ارتش سوریه علیه اشغالگران و توطئه کنندگان داخلی و خارجی خبر داد و تاکید کرد: تجمع کنندگان چهره واقعی دیرالزور را نشان دادند که با استعمار عثمانی و فرانسوی مبارزه کرده اند و امروز هم در کنار دولت سوریه است.

شیخ عبداللله شلاش رئیس مرکز آشتی در دیرالزور هم تاکید کرد: دیرالزور شاهد بزرگترین تجمع عشایری و مردمی از آغاز جنگ علیه سوریه بود. عشایر دیرالزور تاکید می کنند که جایگزینی برای بشار اسد نخواهد بود و مصمم به رهبری وی برای بیرون راندن تروریست ها از شرق سوریه اعم از شبه نظامیان قسد یا نظامیان آمریکایی هستند و حضور اشغالگران خارجی در اراضی سوریه را تحمل نخواهند کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 934

به "بزرگترین تجمع عشایری و مردمی در شرق سوریه در حمایت از بشار اسد و علیه اشغالگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین تجمع عشایری و مردمی در شرق سوریه در حمایت از بشار اسد و علیه اشغالگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید