بانوان باردار چکار نمایند به کرونا مبتلا نشوند؟

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، فارس/استاد بیماری های زنان گفت: به بانوان باردار توصیه می کنیم برای اجتناب از ابتلا به کرونا باید فاصله اجتماعی را رعایت نمایند، از منزل خارج نشوند، تغذیه مناسب و استراحت کافی داشته باشند تا سیستم ایمنی قوی در آنها ایجاد گردد.

بانوان باردار چکار نمایند به کرونا مبتلا نشوند؟

اعظم السادات موسوی، استاد بیماری های زنان و زایمان در پاسخ به این پرسش که کرونا برای مادران باردار چه خطراتی دارد؟، بیان داشت:اگر کرونا در زمان بارداری اتفاق بیفتد ممکن است فرد به نوع شدید آن مبتلا گردد؛ البته این طور نمی گوییم که خانم های باردار بترسند اما باید زیاد احتیاط نمایند.

وی ادامه داد:چون براساس توصیه های سازمان جهانی بهداشت هنوز واکسیناسیون به مادران بار دار توصیه نمی گردد.

این استاد بیماری های زنان گفت:البته واکسیناسیون مانعی وجود ندارد اما سازمان جهانی بهداشت رسما اعلام نکرده تا خانم های باردار واکسیناسیون شوند.

موسوی گفت: ممکن است یکماه دیگر این توصیه تغییر کند.اکنون نیز به تعدادی از خانم های باردار واکسن تزریق کردند اما هیچ عارضه ای در آنها دیده نشده و مانند جمعیت عادی بوده اند.

وی ابراز داشت:البته اگر این موضوع اعلام گردد احتیاج هست تا خانم های باردار هم واکسینه شوند چون می خواهیم مراقبت بیشتری داشته باشیم.

این استاد بیماری های زنان ابراز داشت:اکنون به مادران باردار توصیه می کنیم برای اجتناب از ابتلا به کرونا باید فاصله اجتماعی را رعایت نمایند، از منزل تا حد امکان خارج نشوند، تغذیه مناسب و استراحت کافی داشته باشد تا سیستم ایمنی قوی در آنها ایجاد گردد.

موسوی تاکید نمود: اگر خانمی در دوران بارداری دچار کرونا گردد، ممکن است از نوع شدید باشد؛ چراکه در دوران بارداری سیستم ایمنی ضعیفتر شده و ظرفیت ریوی کمتر می گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از مادر کرونایی نوزاد کرونایی به جهان می آید؟،اعلام کرد:الزاما این طور نیست؛ در جهان چند نمونه انگشت شمار گزارش شده اما در ایران نداشتیم.

منبع: همگردی
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 983

به "بانوان باردار چکار نمایند به کرونا مبتلا نشوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانوان باردار چکار نمایند به کرونا مبتلا نشوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید