اتهامات نو فساد علیه رئیس جمهوری برزیل

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، پورتال خبری یو او ال برزیل با اشاره به نوارهای صوتی که دریافت نموده، گزارش داد، رئیس جمهور برزیل بین سال های 1991 تا 2018 میلادی که یکی از اعضای مجلس نمایندگان این کشور بود، دوستان و اقوامش را در ازای بازپرداخت هایی از حقوق شان، به اسم مشاور استخدام می کرد.

اتهامات نو فساد علیه رئیس جمهوری برزیل

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این گزارش پورتال خبری یو او ال آمده است: یکی از خواهران همسر سابق ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل در یک نوار صوتی اظهار داشت، هنگامی که برادرش از پرداخت بخش اعظم حقوقش به بولسونارو امتناع کرد، بولسونارو او را از پستش به اسم مشاور برکنار کرد.

این در حالی است که وکیل بولسونارو به پورتال خبری یو او ال گفته است که موکلش در هیچ گونه اقدام غیرقانونی دست نداشته است.

این نخستین بار نیست که اعضای خانواده بولسونارو به اقدامات غیرقانونی متهم می شوند. دفتر دادستانی ریو دو ژانیرو در نوامبر 2020 در پی تحقیقاتی که سال قبلش شروع شده بود رسما فلاویو بولسونارو، پسر عظیم رئیس جمهور را به رهبری یک گروه تبهکار، پول شویی و اختلاس از بودجه ها و منابع اقتصادی متهم کرد. براساس گزارش شبکه تلویزیونی گلوبو برزیل، ظاهرا فلاویو همچون پدرش زمانی که یکی از اعضای شورای قانون گذاری ریو دو ژانیرو بوده، دوستان و اقوامش را به اسم مشاورانش استخدام می کرد.

به علاوه، در ژوئیه سال 2018 میلادی، شورای کنترل فعالیت های اقتصادی برزیل گزارش داد که حدود 290 هزار دلار پول به حساب فلاویو واریز شده است و این جابه جایی اقتصادی را اقدامی غیرمعمولی و خلاف قاعده توصیف کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 1104

به "اتهامات نو فساد علیه رئیس جمهوری برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهامات نو فساد علیه رئیس جمهوری برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید