آبادان قرنطینه شد؟ ، جزئیات اقدامات سختگیرانه جدید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ، معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از اجرای محدودیت های سختگیرانه جدیدی در مورد مبارزه با ویروس کرونا اطلاع داد.

آبادان قرنطینه شد؟ ، جزئیات اقدامات سختگیرانه جدید

به گزارش وبلاگ 8 شارژ به نقل از عصر ایران، سید زین العابدین موسوی ضمن تشریح آخرین اقدامات در مورد مبارزه با ویروس کرونا گفت: روز گذشته، سه شنبه آخرین تذکرات به بساطی های حدفاصل میدان الفی تا میدان دانشگاه علوم فنون دریایی داده شد که از طریق بلندگو بصورت مکرر اطلاع رسانی شد تا دکه ها و بساطی ها فورا فعالیت خود را متوقف سازند. یقینا در صورت عدم تمکین، با این افراد برخورد قضایی خواهد شد.

  • بسته شدن جاده ماهشهر- آبادان

وی از بسته شدن جاده ماهشهر - آبادان اطلاع داد و گفت: جاده ماهشهر -آبادان از امروز، چهارشنبه مسدود است؛ ورود فقط برای آبادانی های مقیم از کمربندی شادگان به آبادان پس از کنترل های جدی امکانپذیر خواهد بود و از آدینه نیز شهر کاملا قرنطینه خواهد شد؛ هم مبادی ورودی و هم خروجی.

موسوی اعلام کرد: از این پس نیز ورودی آبادان از خروجی سه راه دارخوین تا قبل از قرنطینه به شدت کنترل می گردد. همچنین از آدینه جاری تا آدینه آینده آبادان قرنطینه ورود و خروج خواهد شد؛ یعنی هیچ خودرویی حتی آبادانی اجازه خروج و ورود به آبادان را ندارد.

وی افرود: همچنین مقرر است از فردا خروجی های خرمشهر توسط دانشگاه علوم پزشکی پایش و با حضور نیروی انتظامی کنترل های ویژه انجام گردد.

موسوی در مورد ادامه فعالیت اصناف در آبادان توضیح داد: به غیر از نانوایی ها، داروخانه ها، میوه فروشی های مسقف، بنکداران ارزاق عمومی، قصابی ها و مرغ فروشی های مسقف سایر کسبه و بازار تحت هر عنوانی تعطیل و فعالیت آنها در هر نوع و صنفی تخلف است و دستگاه قضایی مصمم به برخورد قانونی است.

فرماندار ویژه آبادان در مورد پرواز ایرلاین ها گفت: اگر مسافرین هوایی به آبادان رفت و آمد غیرضروریشان را لغو ننمایند، حتما در مکانی برای حداقل 10 روز قرنطینه می شوند. در ضمن در طول قرنطینه اجازه ورود به شهر را ندارند.

وی در مورد قطع زنجیره کرونا گفت: قطع زنجیره کرونا در آبادان امیدوار نماینده است به شرطی که مردم عزیز شهرستان آبادان تصمیمات سختگیرانه را اجرا نمایند.

وی اعلام کرد: کلید اصلی قطع زنجیره کرونا، فاصله دریافت از همدیگر، دست ندادن، قرنطینه خانگی، پاسخ بی تعارف به مهمانان، زیر سوال بردن همسایگان و بستگانی که مهمان می پذیرند و عدم خروج از آبادان و رعایت جدی بهداشت فردی است. باید دید گروه های هدف چقدر به این الزامات اعتقاد دارند و آنها را رعایت می نمایند. تنها با عدم تردد و قطع ارتباطات می توانیم جلوی ویروس را بگیریم. اگر کسانی این امر را غیر ممکن می دانند بدانند بزودی هم خودشان و هم جامعه را یقینا مبتلا می نماید.

رئیس شورای تامین شهرستان آبادان ادامه داد: ما شدیدا مصمم هستیم مانع خروج شهروندان شویم حتی برای غیر آبادانی ها.

به گزارش ایسنا به نقل از فرمانداری آبادان وی تاکید نمود: به زودی برای مناطقی از آبادان منع تردد جدی اعمال خواهد شد به همین دلیل درحال اخذ آمار مبتلایان در مناطق آبادان هستیم.

وی اعلام کرد: نیروی انتظامی و دادستان محترم باید با شدت با کسانی که هر مراسمی را با حضور افراد متعدد برگزار می نمایند برخورد قضایی نمایند. توزیع برق و آبفا مجازند برق مراسمات را فورا و بدون قید قطع و اعلام نمایند که این تصمیم فرماندار آبادان است. همچنین از عشایر و رؤسای محترم آنها مجدانه می خواهم به این مراسمات خاتمه دهند.

فرماندار ویژه آبادان در خاتمه گفت: نمی گردد نتیجه زحمات دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و نیروی انتظامی و همه مردمی را که با حساسیت همکاری می نمایند افرادی دیگر غیرمسئولانه به هدر دهند و جامعه را گرفتار سازند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 8sharj.ir شناسه مطلب: 271

به "آبادان قرنطینه شد؟ ، جزئیات اقدامات سختگیرانه جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبادان قرنطینه شد؟ ، جزئیات اقدامات سختگیرانه جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید